Інформаційний кіоск в банку - новий маркетинговий інструмент.

Майже кожному клієнту українських банків доводилося постояти в черзі до спеціаліста у відділенні, для того щоб просто отримати інформацію або послугу. Згадаймо також і про невдалі спроби знайти відповідь по конкретному питанню на рекламно-інформаційних стендах ...

Найчастіше без безпосередньої участі менеджера питання клієнта не може бути вирішене. А трапляються також ситуації коли, нарешті, потрапивши на довгоочікуваний прийом до економіста банку, у відвідувача не виявилося потрібного (або правильно заповненого) документа або сьогодні «не той» операційний день, кінець місяця, «висить база» або, виявляється, потрібно звернутися зовсім до іншого фахівця ... В результаті клієнт втрачає дорогоцінний час, а банк втрачає престиж і довіру.

Багато банків розуміють, що комунікація з клієнтами (як нинішніми, так і потенційними) є одним з ключових інструментів побудови стабільних взаємин. Особливо з бізнесом. Головне завдання банку - забезпечити максимальний комфорт клієнта. Це має виражатися в раціональному зонуванні відділення, в розподілі навантаження на персонал, що в комплексі скорочує час обслуговування, мінімізує черги. Тому постійно зростаюча конкуренція і необхідність залучення і утримання клієнтів змушує банки проводити заходи щодо підвищення якості обслуговування.

Зокрема впровадження інформаційних систем і часткової автоматизації процесу обслуговування споживача. Обумовлена цими заходами потреба в обладнанні, програмному забезпеченні і комплексних послугах автоматизації та інформатизації підприємств буде зростати з кожним роком.

Дієвим інструментом для підвищення якості обслуговування клієнтів банку та інших комерційних організацій є інформаційні сенсорні кіоски. Інформаційні кіоски - це сегмент ринку пристроїв, який стрімко розвивається. Вони стали дуже популярні завдяки своїм особливим перевагам: прості і зрозумілі в управлінні і дозволяють швидко, без очікування в черзі отримати будь-яку інформацію або послугу. Сучасні апарати заощаджують час людей і підвищують престиж організації, що встановила їх. До того ж, філії та представництва банку є «візитною карткою», формують загальний імідж установи, підвищують впізнаваність бренду.

Для банків інформаційні кіоски стали практично незамінні. Можуть надавати будь-яку інформацію довідкового характеру, що банкоматам наразі недоступно.

Банківські інформаційні кіоски виконують ряд функцій:

· Оперативне надання інформації довідкового і рекламного (адреси і телефони) характеру, показ презентацій та інтерактивних роликів;

· Анонси заходів, акцій і подій банку;

· Надають довідкову інформацію - тарифи на обслуговування, види вкладів і кредитів, курси валют, процентні ставки, доступ до офіційного сайту банку;

· Здійснюють операції з банківськими картами;

· Видають виписки про стан карткових, поточних і депозитних рахунків;

· Дають можливість познайомитися з типовими документами і правилами їх заповнення - клієнт тепер може роздрукувати потрібний бланк прямо біля кіоску і заповнити його за зразком (наприклад: перелік необхідних документів для відкриття рахунку юридичних і фізичних осіб);

· Дозволяють оцінити якість роботи даної установи за допомогою соцопитувань, анкетування і форм зворотного зв'язку.

Управління довідковим обладнанням відбувається за допомогою сенсорного монітора кіоску. Основа інформаційного кіоску - стандартний ПК, вбудований у вандалостійкий металевий корпус і оснащений сенсорною панеллю. Функціональність кіоску визначає встановлене на ньому програмне забезпечення.

Інформаційні кіоски мають такі переваги, як:

  • Високий ступінь вандалостійкості;
  • Можливість легкого підключення до глобальних і локальних мереж;
  • Компактність, що дозволяє значно заощадити на місці розташування;
  • Здатність безперервної роботи 24/7 без необхідності постійної обслуговування.

Очевидно, що дане довідкове устаткування дозволяє знизити витрати для проведення деяких операцій, як для банку, так і відвідувачів. Наприклад, коли питання можна вирішити за допомогою терміналу самообслуговування. Це істотно розвантажує касирів, в той час як клієнт не залежить від операційного часу.

Крім цього, провідні банки поступово переходять на 24-годинний графік обслуговування, відводячи зону під звані «кіоски самообслуговування».

Банкіри прогнозують, що тенденція збільшити ефективність відділень, але в той же час, знизити витрати на їх утримання, збережеться.

Причому, все це буде супроводжуватися все більш активним розвитком віддалених сервісів, зростанням технологічності банківського бізнесу в цілому. Інтеграція IT-рішень не тільки розвантажує відділення, але і скорочує витрати за операціями, підвищує швидкість і якість обслуговування. Передбачається, що мас-маркет буде користуватися банківськими послугами «онлайн» за умовчанням, оскільки це просто, швидко і дешево. Це, в свою чергу, дозволить банкам ще більше сфокусуватися на супроводі VIP-клієнта і бізнесу.